Maria Marcinkiewicz-Górna

Absolwentka poznańskiej teatrologii, selekcjonerka Festiwalu Kontrapunkt (sezony 2016/2017 i 2017/2018), stypendystka MKiDN (stypendium twórcze w kategorii: Teatr 2015r.), dramaturżka, autorka adaptacji teatralnych (m.in.: On wrócił w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, Ferdydurke w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie), współpomysłodawczyni i kuratorka Festiwalu Słuchowisk, producentka i kuratorka wielu projektów teatralnych i kulturalnych (m.in.: „Hans Paasche – Großpolen Hero”,5 zmysłów), autorka i reżyserka słuchowisk radiowych (m.in.: Nasturcja, czyli wdowa narodowa), współpracowała z wieloma festiwalami (m.in.: Malta Festival Poznań, Kontrapunkt) czy instytucjami kultury (Teatr Nowy w Poznaniu, Kochanowskiego w Opolu czy Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem). Uczestniczka kursu reżyserii radiowej w Szkole Wajdy.

Anna Szamotuła

Absolwentka kulturoznawstwa i filmoznawstwa na UAM, szefowa Działu Kultura w Radiu Afera (2010- 2019), dziennikarka, prezenterka i lektorka, autorka wywiadów i reportaży. Finalistka konkursu „Radiowy Teatr Wyobraźni” (IV program Polskiego Radia): współscenarzystka serialu radiowego „Radioterapia” w reż. Xawerego Żuławskiego, współautorka słuchowiska „Paraliż senny” (Festiwal KuratorArt), autorka cyklu reportaży zrealizowanych w ramach projektu 5 Zmysłów „Ekspresja”, autorka reportażu „Pod nawierzchnią” w ramach projektu badawczego „Ruchome Modernizacje” przeprowadzonego w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM autorka tekstu i reżyserka słuchowiska „Stupor”, „LabiryntUszu”, „Parasomnia”; współkoordynatorka cyklu Teatr Na Ucho w Teatrze Nowym w Poznaniu. Współautorka instalacji „Głos bez Paszportu” – części programu Generator Malta w trakcie Malta Festival Poznań 2017, rzeczniczka prasowa Malta Festival Poznań w roku 2018. Od 2015 roku związana z Short Waves Festival. Uczestniczka kursu reżyserii radiowej w Szkole Wajdy.

Patryk Lichota

Absolwent Kulturoznawstwa i Muzykologii. Doktor nauk o sztuce w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów, wykładowca na kierunku Media Interaktywne i Widowiska UAM, w Akademii Sztuki w Szczecinie oraz na kierunku Intermedia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prowadził warsztaty z sound designu w filmie animowanym i warsztaty tworzenia rzeźb dźwiękowych (festiwal ANIMATOR 2013 i 2014, ANIMOCJE 2015), warsztaty CIRCUIT BENDING podczas Festiwalu Nauki i Sztuki, warsztaty „Dźwięki w ruchu” w ramach Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci, warsztaty dźwiękowe w ramach „Lata w Teatrze 2015”, warsztaty „Zanurzenie w dźwiękach” dla osób z niepełnosprawnością umysłową na festiwalu 5 Zmysłów. Przeprowadził kilkadziesiąt warsztatów z aktywnego słuchania i nagrywania dźwięków w ramach projektu „Słuchanie Świata” Centrum Sztuki Dziecka. Twórca pakietu edukacyjnego z ćwiczeniami słuchowymi, ekologią dźwięku oraz higieną słuchu dla Filharmonii w Szczecinie. Autor książek „Tradycje hałasu w sztuce dźwięku” i “Transpozycje obecności w sztuce mediów – od telekinezy do teleobecności”..

JURY KONKURSU NA SŁUCHOWISKO 2020

Anna R. Burzyńska, Piotr Skotnicki, Michał Mendyk

WARSZTAT KRYTYKI RADIOWEJ

Prowadzący: Jacek Kopciński

ZESPÓŁ FESTIWALU SŁUCHOWISK:

Blog festiwalowy: Tomasz Domagała / www.domagalasiekultury.pl

Dokumentacja fotograficzna, strona www: Piotr Korsak

Identyfikacja wizualna: Adam Romel / makemake

Obsługa techniczna: Jacek Nowaczyk / Fabryka Wrażeń