By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Rozrywka na urlopie

Wyjazdy dla wielu bywają okazją do zaznania trochę relaksu. Jedni odpoczywają opalając się nad basenem czy morzem, inne osoby chodząc po górach czy łąkach. Jednak niektórzy pożądają, trochę więcej emocji. Dla tego typu osób utworzono wszelakie atrakcje, jakie z łatwością podniosą ilość adrenaliny w krwi.

Pierwszą z takich jest zjazd „Jebel Jais Flight”o długości ponad 1,5 kilometra. Duża ilości ludzi może kojarzyć tego typu atrakcje z zabawami dla najmłodszych na placach zabaw albo w parkach linowych, lecz to jest całkowicie odmiennej kategorii. Zjeżdżający na tyrolce może osiągnąć szybkość nawet 160 km/h, co nie jednego przyprawiłoby o szybsze bicie serca. Gdy połączy się to z przepięknymi widokami, tworzy się nam jedyne w swym rodzaju doświadczenie.

Niemniej „Jebel Jais Flight” to nie jedyna atrakcja, jaka jest w stanie zwiększyć nam ciśnienie. Przejażdżki po wulkanie też świetnie się do tego nadadzą. Choć wydawać się może, iż to nader niebezpieczna atrakcja, to w miejscach takich jak Cerro Negro blisko miasteczka Leon, jest to właściwie w pełni bezpieczne. Cała zabawa polega na przejażdżce po zboczu wulkanu, który przykryty jest drobnymi skałkami lub pyłem. Możemy to zrobić na stojąco lub siedząco. Ta druga metoda przypomina względnie snowboarding, tylko że pozbawione śniegu.

Oczywiście, co poniektórzy mają prawo woleć bardziej ucywilizowane atrakcje. Dla tego typu osób również się coś znajdzie. Pierwszą z takich ofert jest chodzenie na granicy wieży CN w Toronto. Może się to na początku wydawać całkiem prostą rozrywką w porównaniu do poprzednich rozrywek, lecz to jedynie pierwsze wrażenie. Nawet nie posiadając lęku wysokości łatwo dostać dreszczy krocząc na samej krawędzi platformy podwieszonej więcej niż 356 metrów nad glebą. I to nawet bez żadnej barierki! Jedynym zabezpieczeniem jest lina podpięta do naszego stroju. Umożliwia ona częściowo wisieć w powietrzu, trzymając się platformy tylko stopami.

Jak więc można zaobserwować rozrywek z nutą wrażeń jest wiele i aż trudno byłoby je wszystkie określić. W związku z tym wskazane jest odkrywać je na samemu. Dzięki temu możemy trochę ożywić nasze wakacje.

rozrywka, urlop, sport

  • Odsłon: 6