By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

Czas na relaks w parku

Park miejski to prawdziwa ostoja odpoczynku w centrum. Daje możliwość odetchnąć od biegu i ciągłego zgiełku. Większość owe parki kojarzy się jedynie z drzewami. drzewka, trawy, krzewy,, to wszystko tworzy krajobraz parków. Mimo to rośliny to nie wszystko. Ławki, ścieżki, mała architektura to też stanowią część parków. Jednak w jaki sposób to aranżować? Jak o to dbać? Zobaczmy!

Zacznijmy od zewnątrz. Chociaż nie jest to u nas aż tak popularne, jak w zachodniej kulturze, to część ogrodów miejskich otaczają murki czy mury. Te nierzadko wyłożone są klinkierem, co może nadać eleganckiego charakteru otoczeniu. Jednak jakoś trzeba to wykończyć! Do tego zadania cudownie przyda się fuga grafitowa, która uzupełni nawierzchnie między klinkierem.

Dobrze, idziemy na razie w głąb parku. Co na początku rzuca się w oczy? Zieleń, przeważnie trawników. Chociaż wiele ludzi umie o nią dbać, to jednakowo wielu nie wie, iż o sprzęt na przykład Kosiarki, również należy zadbać! Do tego zadania wyśmienicie nada się kompresor dwutłokowy 50l, który pomoże nam posprzątać sprzęt. Przecież nierozważnie by było, gdyby niekoszona roślinność zagrodziła nam trasę do altan, czy ławek. W końcu te, wszelako z pewnością skromniej mnogie aniżeli rośliny, stanowią główny punkt życia parku. To na nich przesiadujemy oraz odpoczywamy, tak więc ich odpowiednia aranżacja jest kluczowa.

Warto zadbać o to, by ławki i altany były pomalowane na ciepłe i jasne odcienie, żeby dać całości przyjaznego klimatu. Do tego zadania cudownie nada się kompresor bezolejowy cichy. Pomimo tego, że aby się nim obsługiwać potrzebne są pewne umiejętności, to korzystanie z niego oraz specjalnego narzędzia do farbek pozwoli nam na zaoszczędzeniu na farbie i da możliwość uzyskania idealnej i równiutkiej powierzchni farby.

Niemniej jednak farba, to nie jedyna kwestia, przy jakiej może wesprzeć kompresor Stanley dwutłokowy 24l.  Pierwszą z nich jest impregnat koloryzujący do kostki brukowej, który można nakładać z jego i odpowiedniego sprzętu pomocą. Jednak nakładanie impregnatów i farb to nie wszystko. Kompresory mogą dodatkowo wesprzeć przy błyskawicznym porządkowaniu nawierzchni, takich jak na przykład ścieżka. Zwłaszcza w parkach winno się to okazać praktyczne, gdzie znaleźć ich można wiele.  Nie ma się z resztą czemu dziwować. Stanowią jeden z najważniejszych elementów parku, pozwalając na błogie i przystępne spacery po równym obszarze.

W związku z tym warto je budować w tym miejscach, gdzie społeczność ich potrzebuje. Jednym ze sposobów jest poczekać z wybrukowywaniem tras do momentu aż ludzie samodzielnie je wyznaczą, a dopiero wówczas nanieść na nie impregnat i bruk. A więc planów na aranżacji parku istnieje dużo, a te to tylko część koncepcji. Warto poszukać inspiracji, by w następnej kolejności zbudować wyjątkowe miejsce, gdzie będzie się mieć ochotę wstąpić by zrelaksować się. 

park, zieleń, relaks

  • Odsłon: 8