By using this website, you agree to the use of cookies as described in our Privacy Policy.

2022 – czas podcastów

Ubiegły rok, upłynął nam na słuchaniu wszelkiego rodzaju podcastów, tak naprawdę to przyczyniło się do rozpoczęcia planów nad tym blogiem.

Na naszych cyklicznych spotkaniach, bardzo dużo dyskutowaliśmy na temat temu co ostatnio odsłuchaliśmy i pewnego razu, stwierdziliśmy, że może warto byłoby się podzielić naszymi spostrzeżeniami również z innymi osobami.

Oczywiście dyskutowaliśmy o tym, czy warto zacząć prowadzić jakiś własny podcast, ale zdecydowanie lepiej czujemy się ze słowem pisanym.

Podcasty występują w kulturze dużo dłużej niż od 2022 roku, natomiast mamy wrażenie, że to właśnie wtedy stały się najbardziej popularne. Od jakiegoś czasu bowiem ludzie, szukają dla siebie rozrywek, które nie wymagają od nich zbyt wiele. Coraz więcej osób odchodzi od oglądania dłuższych filmików dostępnych w internecie, ponieważ często wymagało to nie tylko słuchania, ale również oglądania obrazu.

Dlatego też podcasty stały się tak modne. Możemy ich słuchać kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota, a także możemy to robić w dowolnym miejscu. Możemy więc gotować, sprzątać, prowadzić auto, a także robić wiele innych czynności, a w tle słuchać tego co nas interesuje.

Stało się to na tyle popularne, że zaczęło się pojawiać coraz więcej kont, które mają ochotę coś nam przekazać – dzięki temu każdy z nas może znaleźć coś dla siebie – zarówno odpowiedni temat, jak i prowadzącego. Wiadomo, że nie każdemu będzie odpowiadała ta sama osoba w roli narratora. Uważamy więc, że poprzedni rok bardzo mocno obfitował w podcasty, a także mocno rozwinął tą dziedzinę, zobaczymy jak będzie w kolejnych latach – to, że każdy może prowadzić taki podcast jest również wadą, ale o tym innym razem.

podkasty, trendy, popkultura

  • Odsłon: 13